Gå til hovedindhold

Special Queen #1

Special Queen #1 cannabisfrø fra Royal Queen Seeds er en prisvindende 50/50%-hybrid, afledt fra krydsningen af en Power Bud og Skunk #1.

Resultatet er en klassisk Skunk-hybrid, hvor man får stor værdi for pengene. Den kan dyrkes udendørs i dansk klima, hvori den popularitet består, idet den har en hurtig blomstring og kan høstes i september/oktober.

Vælg pakkestørrelse

fra 34,95 kr.

Tilføj til ønskeliste
Tilføj til ønskeliste
Fast and discreet delivery – Quality assurance – Free gift – Price match

BESKRIVELSE

Special Queen #1 er en skøn, let-at-dyrke, hurtigblomstrende, medium/stor-størrelse cannabis, der er Sativa-dominant i dens vækstmønster. Den producerer masser af store, krystalliserede topskud over hele dens krop med en kraftig aroma, og er velegnet til kommercielle formål.

Den er trives både inden- og udendørs og tilpasser sig enhver dyrkningsmetode, såsom hydro og SOG/SCROG.

En balanceret gødningsdiæt er alt, hvad denne cannabis behøver for at trives, og den udviser høj modstandsdygtighed over for fugt og sygdomme; den er derfor også et godt valg for begyndere.

Smagen og aromaen udtrykt og frugt med strejf af citron, krydderier og røgelse.

Effekten er typisk Skunk: Primært mentalt stimulerende og giver en opløftende følelse, der kan afslappe enhver.

SPECIFIKATIONER

Varenummer (SKU): 98DB6E4W7P Kategorier: , ,
0
Din kurv
Din kurv er tomTilbage til shoppen