Gå til hovedindhold

Special Queen #1

Special Queen #1 cannabisfrø fra Royal Queen Seeds er en prisvindende 50/50%-hybrid, afledt fra krydsningen af en Power Bud og Skunk #1.

Resultatet er en klassisk Skunk-hybrid, hvor man får stor værdi for pengene. Den kan dyrkes udendørs i dansk klima, hvori den popularitet består, idet den har en hurtig blomstring og kan høstes i september/oktober.

Vælg pakkestørrelse

fra 79,95 kr.

Tilføj til ønskeliste
Tilføj til ønskeliste
Fast and discreet delivery – Quality assurance – Free gift – Price match

BESKRIVELSE OG SPECIFIKATIONER

Special Queen #1 er en skøn, let-at-dyrke, hurtigblomstrende, medium/stor-størrelse cannabis, der er Sativa-dominant i dens vækstmønster. Den producerer masser af store, krystalliserede topskud over hele dens krop med en kraftig aroma, og er velegnet til kommercielle formål.

Den er trives både inden- og udendørs og tilpasser sig enhver dyrkningsmetode, såsom hydro og SOG/SCROG.

En balanceret gødningsdiæt er alt, hvad denne cannabis behøver for at trives, og den udviser høj modstandsdygtighed over for fugt og sygdomme; den er derfor også et godt valg for begyndere.

Smagen og aromaen udtrykt og frugt med strejf af citron, krydderier og røgelse.

Effekten er typisk Skunk: Primært mentalt stimulerende og giver en opløftende følelse, der kan afslappe enhver.

  • Type/Køn: Feminiserede
  • Genotype: 50% Indica / 50% Sativa
  • Område: Indendørs, udendørs & drivhus
  • Højde: 80-140 cm (indendørs), 200-270 cm (udendørs)
  • Blomstringstid: 55-60 dage
  • Udbytte: 500-550 g/m² (indendørs), 500-550 g/plante (udendørs)
  • Op til 18%
    THC-indhold: Op til 18%
  • CBD Strain
    CBD-indhold: Lavt
Varenummer (SKU): 98DB6E4W7P Kategori: Varemærke:
0
Din kurv
Din kurv er tomTilbage til shoppen